Product Philosophy

Son Yazılar


Daniel Kahneman: Deneyime Karşı Anılar Bilmecesi

Murat Ova Murat Ova

Üniversitede öğrencisi olma fırsatı bulduğum Nobel ödüllü davranışsal iktisatçı Daniel Kahneman, “deneyimleyen benliğimiz” ve “hatırlayan benliğimiz” arasındaki algı farklarını anlatıyor.

Bu yeni hipotez; ekonomi, kamu politikaları ve kendi kişisel farkındalığımız gibi alanlara yönelik derin etkiler oluşturmaktadır.

Daniel Kahneman’ın örneklerini ve tespitlerini izlemenizi öneririm.

12+ yıl deneyimli full stack yazılım mühendisi, kantitatif analist ve dijital pazarlama uzmanı.

Büyük perakendecilerin dijital dünyadaki kompleks büyüme hedefleri için insan doğası ve kar maksimizasyonu odaklı müşteri deneyimi ile yapay zeka tabanlı karar destek sistemleri (Decision Support Systems) geliştirmektedir.

Apple / Tesco / L’oreal / Carrefour / Trendyol / Vestel / Boyner / Doğan Grubu / DeFacto / ETS Tur / Morhipo / Anadolu Sağlık / Pronet / Koçtaş ve daha birçok FMCG/Perakende/Hizmet/E-ticaret markasının, dijital kanalarında veri analisti ve full-stack performans danışmanı olarak yer almıştır.

Şu anda Digital Partners’da Data Science & Growth Analytics Director olarak görev almaktadır, aynı zamanda kendi danışmanlık şirketi olan Stochastic Minds ile, orta doğu menşeili firmalara stokastik veri modelleme danışmanlığı yapmaktadır.

Yorumlar0
Henüz hiç yorum yapılmamış.