Product Philosophy

Kategoriler


Son Yazılar


Murat Ova
Yazar

Murat Ova

@benovamurat

12+ yıl deneyimli full stack yazılım mühendisi, kantitatif analist ve dijital pazarlama uzmanı.
Büyük perakendecilerin dijital dünyadaki kompleks büyüme hedefleri için insan doğası ve kar maksimizasyonu odaklı müşteri deneyimi ile yapay zeka tabanlı karar destek sistemleri (Decision Support Systems) geliştirmektedir.
Apple / Tesco / L’oreal / Carrefour / Trendyol / Vestel / Boyner / Doğan Grubu / DeFacto / ETS Tur / Morhipo / Anadolu Sağlık / Pronet / Koçtaş ve daha birçok FMCG/Perakende/Hizmet/E-ticaret markasının, farklı türlerdeki dijital projelerinde full-stack danışman olarak yer almıştır.
Şu anda AnalyticaHouse'ta pazarlama mühendisliği, veri bilimi ve danışmanlık kalitesinden sorumlu direktör olarak çalışmaktadır.

Playlist: Toparlanın, Gitmiyoruz!

Analiz yaptığım saatlerde motivasyon olması amacıyla hafif minimal tonlarla başlayıp, gittikçe sertleşen, gittikçe çeşitlileşen oynatma listeleri oluşturuyorum. Portishead’den Baba Zula’a, Oi Va Voi’den Duman’a kadar geniş bir müzisyen yelpazesinden şarkılar içeren playlist’lerden bir tanesini de bu..

Murat Ova Murat Ova

Ils Sont Eux, İsmet Özel

ağır ceza reisi duruşmaya girerkensafir bir göz yapışıyor kırmızı yakasınakırmızı yakaları var yargıç cübbelerininfransız ihtilalelinden kalma.burslu okuduğu yıllardan kalma ceza reisiningarip bir tarafı varkaşlarını çatınca bir çocuklukdolduruyor yüzünüürkünç bir uğursuzlukgülümsediği sıra.garip bir tarafı var valininmakam arbasına..

Murat Ova Murat Ova